Od lat chętnie korzystają z niego gwiazdy i sławy, ale współcześnie każdy może sobie pozwolić na taki zabieg. Botoks słynie z tego, że poprawia jędrność, nadaje gładkości i daje efekt odmłodzenia. Co więcej, jest to możliwe już po jednej sesji z jego wykorzystaniem. Sprawdź, dlaczego botoks stał się tak popularny oraz jak przygotować się do zabiegu, gdy już się na niego zdecydujesz!

Ostrzykiwanie botoksem jest jedną z najpopularniejszych metod medycyny estetycznej. Wygładza zmarszczki i przywraca młody, atrakcyjny wygląd całej twarzy. Chociaż rezultaty są zachwycające, niektórzy jednak obawiają się zabiegu w związku z bólem.

Zapewniamy, że zupełnie niepotrzebnie! Zastrzyki są wykonywane cieniutką igłą, dlatego ledwo ją czuć. Efekty są widoczne od razu, a efekty uboczne znikome. Miliony kobiet i mężczyzn na całym świecie zdecydowały się na taki zabieg, by móc na dłużej zachować młody, promienny wygląd. Czym jednak właściwie jest botoks i w jaki sposób działa?

Botoks – charakterystyka

Botoks to w rzeczywistości toksyna botulinowa, potocznie nazywana jadem kiełbasianym. Jest to substancja naturalnego pochodzenia, produkowana przez beztlenowe bakterie Bacillus botulinus. Spożycie jadu kiełbasianego jest w prawdzie ryzykowne dla życia i zdrowia, ale wstrzykiwanie go do mięśni jest w pełni bezpieczne.

Zbawienne działanie toksyny botulinowej dla medycyny estetycznej odkryto przypadkiem. Wcześniej wykorzystywano ją przy leczeniu porażenia mózgowego, poudarowego czy zeza – toksyna botulinowa działa rozkurczowo na mięśnie i osłabia ich nadmierną aktywność. W trakcie badań zauważono, że przez to ma także wpływ na wygładzanie zmarszczek.

Jakie zastosowanie ma botoks?

Botoks może spłycić nawet bardzo głębokie, mimiczne zmarszczki na czole – zarówno poprzeczne, jak i pionowe. Te bruzdy szczególnie postarzają twarz i dodają lat, dlatego kilka zastrzyków może sprawić, że cera wizualnie odmłodnieje. Kolejnym miejscem, które od razu zdradza wiek, jest szyja. Nawet bardzo zadbana kobieta, z pięknym makijażem, włosami i figurą, nie ukryje swoich lat, jeśli ma szyję poprzecinaną głębokimi bruzdami. Już jeden zabieg z użyciem botoksu sprawi, że każdy będzie wyglądał o kilka lat młodziej.

Wiele kobiet zmaga się także z tzw. kurzymi łapkami, czyli zmarszczkami w kącikach oczu. Są szczególnie kłopotliwe, ponieważ dość szybko zaczynają się pojawiać. Zastrzyki z botoksu wspaniale im przeciwdziałają. Świetnie poradzą sobie także ze zmarszczkami na dolnej powiece, a dodatkowo rozjaśnią cienie od oczami. Botoks wstrzyknięty w wargi sprawi także, że będą wyglądać na większe i bardziej kuszące. Co więcej, podniesie opadające kąciki ust i wygładzi zmarszczki mimiczne w ich okolicy.

Botoks – przygotowanie do zabiegu

Do zabiegu nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać. Na wstępie lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad. Botoksu nie zaleca się jednak osobom z chorobami neurologicznymi ani kobietom w ciąży i/lub karmiącym piersią. Zabieg jest niemalże bezbolesny – ukłucia są bardzo delikatne, a całość trwa jedynie kilkanaście minut. Efekt powoli, stopniowo słabnie. Zwykle utrzymuje się przez ok. 6-8 miesięcy, a następnie należy go powtórzyć.

Wbrew powszechnej opinii, dobrze przeprowadzony zabieg z użyciem botoksu daje bardzo naturalne efekty. Warto więc podjąć decyzję o oddaniu się w ręce specjalistów. By mieć pewność, że cały proces odbędzie się w pełni poprawnie i profesjonalnie, należy udać się do sprawdzonego, zaufanego miejsca, jakim jest Centrum Medyczne TOPMED Sulechów. Czasu może nie da się cofnąć, ale działanie botoksu zdecydowanie daje takie wrażenie!