Kiedy zależy Ci na odzyskaniu zdrowia za sprawą dietoterapii, chcesz spalić nagromadzoną tkankę tłuszczową, przybrać na wadze, zbudować tkankę mięśniową – indywidualny dobór diety jest najlepszym rozwiązaniem. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na pomoc dietetyka i poznaj zalety spersonalizowanego planu dietetycznego!

1. Dietetyk – dlaczego warto z nim współpracować?
2. Indywidualny dobór diety – zalety
3. Dlaczego nie warto korzystać z gotowych diet?

Dietetyk – dlaczego warto z nim współpracować?

Specjaliści nie biorą się znikąd. Lata poboru nauki, doświadczenie gromadzone w czasie pracy z podopiecznymi i nieustanne dokształcanie się sprawiają, że powierzasz swoje zdrowie w dobre ręce. Tak jak nie leczysz się sam, swoimi miksturami, tak też nie warto eksperymentować z dietą, kiedy chcesz osiągnąć pożądane rezultaty. Dietetyk Sulechów to ekspert, który starannie opracuje dietę specjalnie dla Ciebie, z uwzględnieniem wszelkich wyników badań, preferencji żywieniowych i celu, który chcesz osiągnąć. Współpracując z nim nie narażasz się na ryzyko, że dieta okaże się dla Ciebie szkodliwa i zamiast pomóc, przysporzy Ci kłopotów.

Indywidualny dobór diety – zalety

Decydując się na spersonalizowany plan żywieniowy, zyskujesz pewność, że ten będzie dostosowany do tego co lubisz i możesz jeść.

  • Chcesz schudnąć? Wbrew pozorom nie musisz jeść małych posiłków, decydować się na głodówki czy zupełnie rezygnować ze słodkości. Dietetyk racjonalnie zoptymalizuje dietę do Twojego zapotrzebowania kalorycznego i ułoży posiłki, które zagwarantują Ci sytość, dostarczą niezbędne makro i mikroelementy, a ponadto będą oparte o składniki, które lubisz jeść!
  • Chcesz przytyć? Nie musisz jeść fast foodów, pić słodzonych napojów i zapychać się tak, że będzie Cię bolał brzuch. Dietetyk opracuje dietę ze zwyżką kalorii, jednocześnie zapewniając Ci zdrowe i smaczne posiłki!
  • Masz alergię, nietolerancję lub na coś chorujesz i potrzebujesz odpowiedniej diety? Współpraca z dietetykiem to strzał w dziesiątkę. Ułoży on dla Ciebie odpowiedni plan, adekwatny do zdrowotnego zapotrzebowania organizmu, np. z wykluczeniem glutenu, laktozy albo mięsa, a jednocześnie dostarczający wszelkie makroskładniki, witaminy i minerały.

Pamiętaj, że indywidualny dobór diety jest szansą na osiągnięcie pożądanych efektów bez przykrych efektów ubocznych (np. wypadania włosów, ziemistego koloru cery), a także bez głodowania, efektu jojo, zmęczenia i zbędnych wyrzeczeń. Otrzymasz taki plan, który najlepiej odpowie na potrzeby Twojego organizmu, pomoże Ci osiągnąć wymarzony cel, a przy tym będzie dla Ciebie bezpieczny i smaczny!

Dlaczego nie warto korzystać z gotowych diet?

Łatwy dostęp do informacji o różnego rodzaju dietach sprzyja eksperymentowaniu. Diety tłuszczowe, białkowe, węglowodanowe, OMAD, Dukan, post Dąbrowskiej i tak dalej.. Jest ich naprawdę wiele, jednak zdecydowanie się na którąkolwiek, bez konsultacji z ekspertem i bez wykonania niezbędnych wyników badań, może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Dieta powinna uwzględniać styl życia, zapotrzebowanie na kalorie, ale również aktualny stan organizmu. Nie jest więc dobrym pomysłem stosowanie gotowej diety, która być może nam nie posłuży.

Podobnie jest z dietami od „internetowych ekspertów”. Można spotkać się z licznymi opiniami odnośnie popularnych stron, gdzie znane lub mniej znane osoby proponują programy żywieniowe, a następnie wysyłają niemal identyczne plany do różnych osób, o różnych potrzebach. Często są to także nieprzemyślane diety, które mocno obciążają kieszeń – np. pół awokado na kolację.

A co z drugą połówką? Konsekwencje – marnowanie żywności, strata pieniędzy oraz czasu na zakupy i gotowanie. W przypadku programu od dietetyka, otrzymujesz przepisy, które są smaczne, urozmaicone, ale też racjonalnie zaplanowane.

Podsumowując, indywidualny dobór diety to szereg korzyści. Zyskujesz gwarancję, że ta będzie dopasowana do Twoich potrzeb i możliwości, przybliżysz się do swojego celu i nie zrezygnujesz po tygodniu. Umów się do dietetyka w Centrum Medycznym TOPMED Sulechów i zawalcz o wymarzoną sylwetkę, a przede wszystkim o zdrowie!