Kwas hialuronowy – inaczej nazywany „eliksirem młodości” – jest jedną z substancji, które osiągnęły zawrotną popularność w gabinetach kosmetycznych, gabinetach medycyny estetycznej i ogólnie w kosmetologii. Nawilża, ujędrnia skórę, likwiduje zmarszczki, koryguje nos, powiększa usta i piersi.11

1. Czym jest kwas hialuronowy?
2. Jak działa kwas hialuronowy?
3. Kwas hialuronowy – zastosowanie
4. Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny?
5. Dla kogo przeznaczone są zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego?
6. Medycyna estetyczna Sulechów

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to składnik występujący naturalnie w ludzkim organizmie, który ma istotny wpływ na poziom nawilżenia i elastyczność skóry. Niestety wraz upływem lat jego ilość znacznie maleje, powodując między innymi powstawanie zmarszczek i utratę jędrności tkanek. Aby utrzymać poziom kwasu w normie, można dostarczać go do organizmu z zewnątrz, na przykład za pomocą zastrzyków z kwasu hialuronowego, tabletek z kwasem czy stosując kremy zawierające ten składnik.

Kwas hialuronowy jest także najpopularniejszym wypełniaczem stosowanym od lat w medycynie estetycznej. Przez to, że jest substancją występującą naturalnie w naszym ciele, nie wywołuje żądnych negatywnym reakcji ze strony sytemu odpornościowego.

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy wpływa na nawilżenie skóry – z wiekiem jego ilość maleje, dlatego skóra traci elastyczność i jędrność, pojawiają się nieestetyczne zmarszczki i fałdy. Podskórne wstrzykiwanie preparatów z zawartością kwasu hialuronowego skutecznie poprawia wygląd skóry i sprawia, że możemy znowu poczuć się pięknie i młodo.

Preparaty z kwasem hialuronowym są tworzone w postaci przezroczystego, bardzo elastycznego i plastycznego żelu, który po iniekcji pod skórę skutecznie wypełnia wszelkie bruzdy. Kwas podawany jest przy użyciu jednorazowej strzykawki. Igła jest niezwykle cienka, dlatego podanie kwasu nie zostawia żadnego śladu po wkłuciu, a samo ostrzykiwanie nie jest bolesne.

Kwas hialuronowy – zastosowanie

Kwas hialuronowy stosuje się do:

  • fałdów nosowo – wargowych,
  • bruzd między brwiami,
  • wypełnienia zmarszczek w kątach zewnętrznych oczu,
  • korekcji konturu i powiększania ust,
  • podniesienia i modelowania policzków,
  • wypełnienia zmarszczek w okolicy kątów ust,
  • pionowych bruzd wokół ust,
  • innych zmarszczek w obrębie twarzy szyi i dekoltu,
  • poprawienia nawilżenia i sprężystości skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni,
  • korekcji nosa.

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny?

Kwas hialuronowy jest jednym z najbardziej bezpiecznych i najlepiej tolerowanych przez organizm preparatów, używanych w zabiegach medycyny estetycznej. Wynika to z jego budowy, tak bardzo zbliżonej do substancji zawartych w naszych tkankach. Z tego powodu kwas hialuronowy nie wywołuje w organizmie żadnych niepożądanych reakcji odrzuceniowych. Kwas hialuronowy jest także w pełni biodegradowalny, co sprawia, że po upływie roku może zostać całkowicie wchłonięty przez organizm.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego?

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego sprawdzą się u wszystkich osób, które chcą zregenerować i uelastycznić skórę, zlikwidować zmarszczki, powiększyć usta oraz dokonać korekty drobnych mankamentów urody. Biorąc pod uwagę naturalność i bezpieczeństwo stosowanych w naszym gabinecie preparatów, nie wyznaczamy dolnej granicy wieku klientów. Na konsultację do naszych ekspertów mogą zgłosić się wszystkie osoby, których niepokoją pierwsze głębokie zmarszczki, bruzdy, czy fałdy na skórze lub mają inne problemy w zakresie estetyki ciała i chcą je skorygować. Z pewnością odpowiednio doradzimy i pomożemy.

Medycyna estetyczna Sulechów

Gabinet medycyny estetycznej w Sulechowie poleca zabiegi z kwasem hialuronowym wszystkim tym, którzy szukają efektownego oraz bezpiecznego sposobu na odzyskanie jędrności i nawilżenia skóry, likwidacji zmarszczek i bruzd, jak również zabiegów modelowania twarzy czy innych partii ciała.

Medycyna estetyczna Sulechów zajmuje się przeprowadzaniem zabiegów, które przyczynią się do poprawy Twojego zdrowia i wyglądu. Możesz u nas skorzystać z usług, które odmładzają, likwidują mankamenty urody czy modelują kształty sylwetki. Skontaktuj się z Centrum Medycznym TOPMED Sulechów i umów wizytę. Zapraszamy!