W drodze po zdrowie, wymarzoną sylwetkę czy dobre samopoczucie istotne jest prowadzenie odpowiedniego stylu życia. To zarówno ograniczenie stresu, czas na odpoczynek, aktywność ruchowa, ale również dieta. Osobą, która pomoże Ci ją odpowiednio skomponować jest dietetyk. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na jego usługi!

Po pierwsze – dietetyk pomoże Ci ocenić Twój stan zdrowia

Zanim dietetyk ułoży dla Ciebie dietę, na podstawie wyników badań, wywiadu oraz wyniku medycznej analizy składu ciała, oceni Twoje potrzeby. Dieta ma wspierać organizm w jego pracy, dlatego powinna być dopasowana do jego stanu zdrowia. Podczas konsultacji ważne jest więc, aby przedstawić aktualne wyniki badań, powiadomić specjalistę o chorobach, alergiach i nietolerancjach, a także swoich preferencjach żywieniowych.

Jeśli podane informacje okażą się niedostateczne, dietetyk Sulechów może zasugerować Ci wykonanie dodatkowych badań – np. testów pokarmowych czy testu obciążenia glukozą. Modyfikacja nawyków żywieniowych może przynieść wiele pożytku i sprawić, że poczujesz się o wiele lepiej – warunkiem jest jednak, aby była odpowiednio dobrana!

Po drugie – wybierze odpowiedni dla Ciebie sposób odżywiania

W związku z tym, że dziś często mamy do czynienia z różnego rodzaju dolegliwościami spowodowanymi nieprawidłową pracą układu trawiennego, ważne jest dopasowanie diety do uwarunkowań organizmu. Na podstawie badań i wywiadu, dietetyk może wdrożyć Ci dietę wykluczającą – np. eliminując z posiłków laktozę, nabiał, gluten itp. Jeśli jesteś po operacji – dopasuje ją do zaleceń lekarza, np. po usunięciu pęcherzyka żółciowego ważne jest przestrzeganie restrykcyjnej, lekkostrawnej diety.

A jeśli masz zamiar przybrać na wadze, to opracuje plan żywieniowy, dzięki któremu zbudujesz masę w zdrowy sposób. Nie na fastfoodach, które mogą doprowadzić organizm do ruiny, a na zdrowych tłuszczach, węglowodanach i białkach, dostarczając istotnych mikro i makroelementów.

Po trzecie – dietetyk będzie także Twoim motywatorem

Nie da się ukryć, że najczęściej do dietetyka zgłaszają się osoby, które chcą schudnąć, poprawić swój wygląd i wyrzeźbić sylwetkę. Dieta jest kluczem do sukcesu, ale pod warunkiem, że będzie racjonalna, sumiennie przestrzegana, a ponadto będzie jej towarzyszyć dawka ruchu. Dietetyk Sulechów zmotywuje Cię do tego, aby trzymać się postanowień. Zamiast batonika ze sklepu, przemyci do diety słodki odpowiednik w postaci ręcznie robionych sorbetów, a zamiast hamburgera z sieciówki, zachęci by przygotować zdrowszą, ale równie smaczną alternatywę. Kiedy będziesz mieć chwilę załamania – podeprze Cię na duchu i zmotywuje do dalszej walki o lepszą wersję siebie!

Po czwarte – zbilansuje Twoją dietę i dopasuje do oczekiwań

Dieta nie może być katorgą. Powinna być smaczna, przyjemna i urozmaicona. Dobry dietetyk będzie słuchał, co lubisz, a czego nie chcesz zjeść. W miarę możliwości uwzględni Twoje preferencje w jadłospisie, tak, aby był bogaty we wszelkie witaminy i minerały. Oczywiście, jeśli powiesz, że nie lubisz warzyw i chcesz jeść tylko czekoladę – nie uda się to. Możesz natomiast liczyć na różne propozycje przepisów, które będą smaczne i przemycą do diety warzywa. Najważniejsze, aby dieta nie była Twoim wrogiem, którego chcesz jak najszybciej się pozbyć, ale stała się sprzymierzeńcem w walce o zdrowie i dobre samopoczucie.

Po piąte – dietetyk będzie trzymał rękę na pulsie

W trakcie wdrażania diety mogą pojawić się różne skutki uboczne. W diecie redukcyjnej, czasem zdarza się, że organizm ubożeje w witaminy i minerały, w diecie na masę, że lipidogram ma podwyższone wartości. Wówczas niezbędne jest dokonywanie modyfikacji – obniżenie zawartości tłuszczów czy węglowodanów, dodanie suplementacji itp. Będąc pod kontrolą dietetyka Sulechów, nie narażasz się na niebezpieczeństwo, ponieważ ten monitoruje Twój stan zdrowia. Sprawdza, czy nie następuje zbyt gwałtowny spadek lub przyrost masy ciała, kontroluje Twoje wyniki laboratoryjne i słucha tego, jak się czujesz. Szybka interwencja sprawi, że nie rozstroisz swojego organizmu!

Zadbaj o swoją sylwetkę i zdrowie. Wybierz usługi dietetyka w Centrum Medycznym TOPMED Sulechów. Zadzwoń (68) 381 70 75 i już dziś umów się na konsultację z naszym specjalistą. Do zobaczenia!