Mezoterapia jest zabiegiem dedykowanym wszystkim, komu zależy na zachowaniu młodego wyglądu skóry. Może być wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej przez specjalistów. Zanim zapiszesz się na wizytę, dowiedz się jak dokładnie przebiega zabieg mezoterapii, kto powinien się na niego zdecydować oraz jakie przynosi efekty. Poznaj nasze kompendium wiedzy o zabiegach mezoterapii!

Mezoterapia – co to takiego?

Mezoterapia jest popularnym zabiegiem, który wykonuje się w celu poprawienia kondycji skóry – szczególnie tej na twarzy, dekolcie i szyi, choć czasem też na ciele (np. na udach, aby pozbyć się cellulitu). Wyróżnia się dwa jej rodzaje – mezoterapia bezigłowa oraz mezoterapia igłowa. Obecnie największą popularnością cieszy się ta pierwsza, która uznawana jest za skuteczniejszą i przynoszącą szybsze i trwalsze efekty. Generalnie rzecz ujmując, mezoterapię uznaje się za niechirurgiczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który ma na celu dostarczanie do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych.

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Mezoterapię bezigłową przeprowadza się za pomocą dostarczania do skóry witamin, minerałów i kwasów za sprawą fal radiowych. Dzięki temu następuje pobudzenie komórek skóry do pinocytozy. Dzięki temu skóra staje się odżywiona, nawilżona i zregenerowana. Aby jednak zabiegi te były skuteczne i przyniosły pożądane efekty, zalecane jest przeprowadzenie od 5 do 10 serii. Cieszy się uznaniem wśród pań, które preferują nieinwazyjne i bezbolesne metody odmładzania.

Mezoterapia igłowa to z kolei zabieg z wykorzystaniem igieł. Za ich pomocą do wnętrza skóry dostarczane są składniki odżywcze (kwasy, minerały, witaminy i inne mikroelementy). Metodę tę uznaje się za inwazyjny zabieg kosmetyczny, ponieważ stosowane są igły. Czuć zatem ukłucia, które niekiedy bywają bolesne. Niemniej efekty widoczne są już po pierwszej wizycie, a optymalne rezultaty można odnotować po około 3 zabiegach!

Jakie są efekty?

Mezoterapię stosuje się do leczenia i zwalczania różnych problemów urodowych – m.in. blizn po trądziku, cellulitu, łysienia, worków pod oczami czy zmarszczek. Pożądane efekty to nawodnienie i nawilżenie skóry, ujędrnienie jej, nadanie blasku, a także zniwelowanie blizn i innych zmian skórnych. Mezoterapia igłowa głowy z kolei może zahamować łysienie, a nawet stymulować porost włosów.

Gdzie wykonać zabieg mezoterapii?

Zabiegi mezoterapii wykonuje się w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych oraz gabinetach medycyny estetycznej. Rekomendowany jest wybór tej drugiej opcji, szczególnie w przypadku mezoterapii igłowej. W takiej sytuacji nad przebiegiem zabiegu czuwa lekarz, który zanim go przeprowadzi wykonuje szczegółowy wywiad z pacjentem i dobiera skuteczne koktajle do mezoterapii, które przyniosą optymalne rezultaty. Medycyna estetyczna Sulechów to profesjonalne zabiegi mezoterapii pod okiem specjalistów!

Przeciwwskzania do zabiegu
• Ciąża;
• Karmienie piersią;
• Stany zapalne w okolicach wykonywania zabiegu;
• Nowotwory;
• Tendencje do powstawania bliznowców;
• Alergia lub nadwrażliwość na kwas hialuronowy bądź inny składnik koktajlu do mezoterapii.

Zabiegi mezoterapii cieszą się dużą popularnością wśród osób, które borykają się z różnego rodzaju problemami skórnymi. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu i utrzymują się nawet przez kilka miesięcy. Chcesz wykonać zabieg? Zadzwoń i umów się w przychodni TOPMED medycyna estetyczna Sulechów! Nasi eksperci dobiorą najlepszą kurację, której efekty Cię zachwycą!